27 śmierci Toby’ego Obeda

Rated 0,0 out of 5

Czas na coś dla wielbicieli literatury faktu. Książka o Kanadzie pt. „27 śmierci Toby’ego Obeda” to owoc dwuletniego pobytu Joanny Gierak-Onoszko w Kanadzie. Jest to reportaż bazujący na rozmowach autorki z rodowitymi Kanadyjczykami i na burzliwej historii tego kraju.

Tak, Kanada i jej mieszkańcy wcale nie mieli łatwo, mimo że dziś kraj ten jawi się jako raj dla imigrantów. Tworzenie państwa kanadyjskiego opierało się na maltretowaniu rdzennych Kanadyjczyków. I nie mówimy tu o konflikcie zbrojnym, a o systematycznym odbieraniu rodzicom ich dzieci i zamykaniu ich w szkołach z internatem o okrutnych metodach i zasadach. Wielu małych Kanadyjczyków nie przeżyło tej ciężkiej próby, a dowody ukrywane są do dziś.

Rated 0,0 out of 5