Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Rated 0,0 out of 5

Kolejna na liście jest książka o sztuce dla dzieci, opatrzona zabawnym tytułem „Dlaczego sztuka pełna jest golasów?„. Jej autorka, Susie Hodge od lata przybliża dzieciom i dorosłym świat historii sztuki. Tym razem podjęła się wyzwania odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące sztuki, jakie mogą mieć najmłodsi odbiorcy.

Pozornie banalne pytania stają się pretekstem do przybliżenia dziejów sztuki od prehistorii po współczesność. Dzieci nie tylko dowiedzą się, jakie były początki malarstwa, skąd się wzięła perspektywa i czym jest sztuka nowoczesna. Autorka stara się również wyjaśnić tak poważne zagadnienia jak uwarunkowania rynku sztuki oraz odpowiedzieć na najtrudniejsze pytanie: po co właściwie ludzie zajmują się sztuką.

Rated 0,0 out of 5