Szukaj
Close this search box.

Shantaram

0,0
0,0 na 5 gwiazdek (0 recenzji)
Bardzo dobra0%
Dobra0%
Średnia0%
Słaba0%
Okropna0%

Opis książki

Trudno jest opisać w kilku zdaniach tak złożone dzieło literackie, jakim jest Shantaram. Co zaskakuje jeszcze bardziej niż opisana w książce historia, to fakt, że jej autor oparł znaczną część narracji na swoim własnym życiorysie!

Główny bohater, uzależniony od heroiny Australijczyk, w nieoczekiwany sposób staje się protagonistą prawdziwej, współczesnej odysei. W swojej ojczyźnie wszedł na przestępczą drogę – rabuje banki, za co wkrótce zostaje skazany na dwadzieścia lat więzienia. Udaje mu się jednak uciec, przez co staje się najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Australii. Po opuszczeniu kraju trafia do Indii. Tam, w  wyniku nieoczekiwanych wydarzeń, rozpoczyna nowe życie w slumsach, chwytając się najróżniejszych zawodów i zajęć. Spotykają go niezwykłe przygody – leczy biedaków, pomaga bombajskiej mafii, poznaje lokalnych artystów oraz zakochuje się w tajemniczej femme fatale, Karli.

To ogromne dzieło (liczy sobie 800 stron!) jest literacką podróżą w nieznane, historią o miłości, ludziach i poszukiwaniu siebie. Nie zawiedziesz się, sięgając po Shantaram.

Oceny i opinie czytelników

0,0
0,0 na 5 gwiazdek (0 recenzji)
Bardzo dobra0%
Dobra0%
Średnia0%
Słaba0%
Okropna0%

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszy!

Mogą cię również zainteresować